چگونه ریمل طبیعی درست کنیم؟
۲۸ام دی ۱۳۹۶ کودک و خانواده

ریمل طبیعی علاوه بر زیبایی مژه ها موجب تقویت و پرپشت شدن مژه ها می شود که با مواد طبیعی و روغن های گیاهی مفید برای مو و مژه به سادگی در خانه ساخته می شود.

ریمل طبیعی روغن کرچک و پوست گردو برای زیاد شدن مژه

ریمل طبیعی
با مواد طبیعی مژه هایی زیبا داشته باشید

برای تهیه این ریمل نیاز به کمی وازلین، روغن کرچک، اسانس پوست سبز گردو و روغن لاوندر دارید. با تهیه این ریمل به راحتی می توانید مژه های تان را تقویت و رشد آنها را تحریک کنید. یک ظرف بلوری نشکن بردارید. ۱۵ گرم وازلین سفید رنگ را درون آن قرار دهید و آن را روی حرارت غیر مستقیم بگذارید تا موم ذوب شود. سپس ۴ تا ۵ گرم روغن کرچک، یک گرم روغن پوست سبز گردو و یک گرم عصاره لاوندر را به آن اضافه کنید و بگذارید سرد شود. می توانید هر شب یک قطره از این کرم را قبل از خواب با سرانگشتان روی مژه ها بمالید. ماساژ مژه ها و ریشه آن با این روغن مژه های تان را در کمتر از ۳ هفته بلند، پرپشت و مشکی می کند به گونه ای که شما از این پس از مصرف ریمل بی نیاز می شوید.

ریمل طبیعی مغز فندق و بادام برای تقویت مژه های کم پشت

قوطی ریمیل تان را تمیز کرده ، مغز گردو یا فندوق و یا بادام را کوبیده با یکی دو قطره روغن زیتون مخلوط کرده و استفاده نمائید که هم نور چشم را زیاد کرده و هم مژه ها را تقویت می کند در ضمن توجه داشته باشید که روغن زیتون زیاد نباشد که شُره می کند .

ریمل طبیعی و گیاهی موم و روغن زیتون

مواد لازم:

  • نصف یک قاشق غذاخوری موم
  •  نصف قاشق غذاخوری روغن زیتون
  • یک قاشق غذاخوری مغز قلم گوسفند

موم را با حرارت غیر مستقیم بخار آب جوش ذوب کنید. مغز قلم را به آن افزوده و ترکیب را هم بزنید. در حال هم زدن ترکیب روغن زیتون را قطره قطره به محتوای درون ظرف اضافه کنید. ریمل را پس از سرد شدن در یکی از ظروف مخصوص نگهداری ریمل بریزید.

ریمل طبیعی روغن کرچک

یک برس ریمل قدیمیتون و یا یک ظرف لاک قدیمی را بشویید و با این مواد پر کنید:

  • ۱/۴ ظرف را با روغن کرچک
  • ۱/۲ ظرف روغن ویتامین E
  • ۱/۴ ظرف ژل آلوورا

این مواد رو با برس ریملتون با هم ترکیب کنید. روغن کرچک مژه هایتان را ضخیم می کند. روغن ویتامین E مژه را بلند می کند و در نهایت ژل آلوورا رشد مژه را تسریع می کند.این محلول رو برای شش هفته هر شب به مژه ها بمالید.

ریمل طبیعی با سایه

مواد لازم:

  • وازلین یا چاپستیک بدون بو
  • سایه مشکی، آبی و قهوه ای

به اندازه یک دانه انگور از وازلین را در کاسه ای بریزید. سپس به اندازه ای که حل می شود مخلوطی از سایه ها را در آن خرد کنید و آنقدر با چوب پنبه ( نه با انگشت!) هم بزنید تا یکدست شود و روی کاسه را با نایلونی بپوشانید تا خشک نشود. ریمل شما آماده مصرف است.

جمع آوری و تنظیم: کودکان امید


مطالب پیشنهادی